Jakie motywacje kierują tymi, którzy decydują się wyruszyć w podróż? Podróżujemy za smakiem, inspiracją, za głodem wiedzy, spragnieni doświadczeń i nowości. Niektórzy „wyjeżdżają po to, by wrócić”. Podróż pomaga docenić swoje korzenie i to, co zostawiło się w domu. Każdy powód jest dobry, by rozpocząć własną wędrówkę, obojętnie od tego, czy zaprowadzi nas na drugi koniec świata, czy, kiedy ruszając do domu inną drogą niż zazwyczaj, nieoczekiwanie odkryjemy stragan z produktem poszukiwanym od miesięcy.
POLECAMY
Targi Książki Kulinarnej to autorski pomysł Marty Gessler, warszawskiej restauratorki, twórczyni Qchni Artystycznej i kwiaciarni Warsztat Woni. Z jej inicjatywy miniony weekend w U-jazdowskim w Warszawie minął pod znakiem jedzenia i podróżowania.
Czy podróż musi być daleka?
Myśląc o odległych podróżach, oczami wyobraźni najpierw widzimy pakowanie walizek na kilka miesięcy. Tegoroczne Targi otworzyło spotkanie z Aleksandrą Klonowską-Szałek, autorką książki „Odetchnij od miasta. Warmia i Mazury”. Anegdoty i opowieści zebrane podczas przygotowań do publikacji udowodniły, że zaledwie kilka godzin drogi dzieli nas od zupełnie innego świata. A to, czy podróż musi być daleka zależy od jej celu i kontekstu.
Powrót do korzeni
Jaka jest geneza trendu? Kto i co decyduje o tym, że jedne kulinarne mody chwytają, a inne odchodzą w zapomnienie? W biznesie, jak i w życiu, o sukcesie często decyduje spójność i autentyczność. Przekonali się o tym na własnej skórze Marcin Wojtasik (Yatta Ramen), Bitos Hoang i Jakub Koźmiński (Viet Street Food i… Schabowy) oraz Marcin Kręglicki (Kręgliccy Restauracje i Catering), którzy wspólnie dyskutowali o gastronomicznych trendach. W ich czołówce w Polsce od wielu lat utrzymuje się kuchnia włoska. Cristina Catese z Akademii Kulinarnej Whirpool i Emiliano Castagna z Włoskiej Izby Handlowo-Przemysłowej w Polsce, podczas dyskusji o kuchni włoskiej i jej statusie w Polsce, zgodnie przyznali, że mimo kilkunastu lat spędzonych nad Wisłą nie mają potrzeby uczyć Polaków jak się robi pierogi. Trendy powracają nie tylko w modzie, ale i kuchni. O metodach gotowania, którymi posługiwali się nasi przodkowie – o gotowaniu na kamieniu, w glinianych garnkach, czy na rozgrzanych kamieniach, wędzeniu – opowiedziała Katarzyna Mikulska, autorka „Kuchni survivalowej bez ekwipunku”. Podczas swojego warsztatu Sylwia Majcher, autorka „Gotuję, nie marnuję”, udowodniła, że zero waste nie jest wynalazkiem naszych czasów i może być dziś lekcją k...
Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów
- 6 elektronicznych wydań,
- nieograniczony – przez 365 dni – dostęp online do aktualnego i archiwalnych wydań czasopisma,
- ... i wiele więcej!