Biznes Hotel listopad/grudzień 2016

Raport: Marketing internetowy hoteli i obiektów konferencyjnych 2016/2017, efektywne prowadzenie działań PR-owych w branży hotelarskiej, Trendy w dystrybucji online na 2017 rok, Nowe kierunki w technologiach Revenue Management. To i dużo więcej w najnowszym numerze "Biznes Hotel"!

2016-12-21 12:03:52

Drodzy Czytelnicy,

Koniec roku to czas podsumowań, prognoz i planów. Tych biznesowych i tych całkiem prywatnych. Ostatni w tym roku numer magazynu „Biznes Hotel” również w nie obfituje.

W pierwszej kolejności zapraszamy do lektury relacji z III edycji Ogólnopolskiego Kongresu Właścicieli i Menedżerów Hoteli i Obiektów Hotelowych, która w tym roku odbyła się pod hasłem „Rentowny Hotel”. Dokonujemy w niej podsumowania podjętych wątków i tematów. Wyciągamy też lekcję na przyszłość i już dziś zapowiadamy zupełnie nową formułę przyszłorocznego Kongresu.

Podsumowania 2016 r. i prognozy na rok 2017 podjął się też portal MojeKonferencje.pl, który już po raz trzeci zbadał i poddał analizie marketing  internetowy hoteli i obiektów konferencyjnych. Pierwsza część raportu już w tym numerze. Prezentujemy również wyniki międzynarodowego badania przeprowadzonego przez firmę yieldPlanet, która podjęła się próby odpowiedzenia na pytanie o trendy w dystrybucji on-line na 2017 r.

Z kolei Krzysztof Głąbiński odwiedził niedawno targi World Travel Market w Londynie i wrócił z nich z refleksjami dotyczącymi trendów technologicznych w zakresie Revenue Managementu. Sprawdźcie, co czeka nas w świece zarządzania cenami i jakie technologie będą dominujące w przyszłym roku. Dagmara Plata-Alf w swoim artykule kontynuuje temat nowych mediów społecznościowych w planowaniu kampanii reklamowej na przyszły rok.

W numerze nie zabraknie też tematów z zakresu know-how i optymalizacji kosztów. Podpowiadamy, jak najskuteczniej rozwiązać kwestię prania w hotelu, jak z głową zaaranżować hotelową kuchnię, a także pytamy o to, czym kierować się w wyborze tekstyliów dla hotelu.

W tym miejscu zapraszam Państwa do lektury i życzę wesołych świąt Bożego Narodzenia, które będą obfitować nie tylko w czas spędzony w rodzinnej atmosferze panującej w Państwa domach, ale i świąteczną atmosferę w Państwa hotelach. Życzę również szczęśliwego nowego roku, który mam nadzieję przyniesie wynik biznesowy i moc gości, która przebije tę z roku 2016.

Maciej Podgórski, redaktor naczelny „Biznes Hotel”

 

 

 

Spis treści

Temat numeru

04 Marketing internetowy hoteli i obiektów konferencyjnych 2016/2017 (cz. I)

Relacja

10 IV Ogólnopolski Kongres Menedżerów i Właścicieli Hoteli i Obiektów Hotelowych – „Rentowny Hotel”

Hotel marketing

14 Nowoczesne technologie marketingowe dla branży hotelarskiej (cz. IX). Nowe media społecznościowe w planowaniu kampanii reklamowej na rok 2017 (cz. II)

18 Jak efektywnie prowadzić działania PR-owe w branży hotelarskiej?

22 Metasearche – o co tak naprawdę toczy się gra?

26 Social WiFi w Hotel Belvedere – case study

28 Trendy w dystrybucji online na 2017 r.

Revenue Management

32 Nowe kierunki w technologiach Revenue Management

39 Wi-Fi jako nowy kanał sprzedaży?

Hotelowy know-how

42 Wyposażenie kuchni hotelowej – wyzwanie dla logiki i kieszeni

48 Trzy sposoby na pranie w hotelu – który wybrać?

52 Wirtualny mur bezpieczeństwa od UPC

54 Twój hotel też może być SMART

55 Polscy architekci nagrodzeni w konkursie Europe Property Awards 2016

Przegląd prawny

56 Mobbing – co musisz o nim wiedzieć i jak mu przeciwdziałać?

Trends & Design

60 Millenialsi i branża hotelarska – design ma znaczenie

Katalog Firm

64 Katalog firm

ZNAJDŹ NAS: