Trendy na hotelowej ścianie

Świadomy hotelarz, dbający o swoich gości i swój obiekt, nie zastanawia się nad tym czy użyć tapety winylowej, czy nie. Tapeta obiektowa to po prostu obowiązkowy element wykończenia wnętrz publicznych. Chroni je, zdobi i zabezpiecza skutecznie przez lata.

2018-12-19 14:04:45

W ogromie wydatków „zaoszczędzenie” na jakości wykończenia ścian wydaje się być o tyle kuszące w bieżącej perspektywie, co ryzykowne na przyszłość. Inwestując w hotel, Condo Hotel czy też apartamenty na wynajem, musimy pamiętać o tym, że jest to inwestycja wieloletnia. Pisząc o oszczędnościach, jakie generuje wybór specjalistycznego wyposażenia, mamy na myśli przede wszystkim długi czas użytkowania produktu. Szacuje się, że długość użytkowania winylowych tapet obiektowych Muraspec to ponad 10 lat, ale są w obiekty w Europie, które mają tapety od ponad 20 lat. Warunkiem długotrwałego użytkowania obiektowej okładziny w niezmienionym stanie jest prawidłowa jej konserwacja, czyli bieżące czyszczenie ewentualnych zabrudzeń.
Winylowe tapety obiektowe pełnią w obiekcie hotelowym wiele istotnych ról: dekorują ściany, chronią je, korzystnie wpływają na akustykę pomieszczeń oraz pełnią rolę psychologiczną. W artykule skupimy się na aspekcie estetycznym zastosowania tapet winylowych w obiektach hotelowych. 

Wnętrza nowoczesne

Nowoczesna estetyka daje wprost nieograniczone pole do popisu dla wyobraźni, ale w przypadku winylowych tapet obiektowych rytm tej stylistyce nadają subtelne struktury imitujące tekstylia lub minerały, czyli beton, tynk, kamień. Wiodąca kolorystyką są z reguły odcienie beżu i szarości, ale możemy też zastosować zimną jasną szarość, gołębi błękit, a nawet odcienie wpadające w wyraźny kolor niebieski, aż po indygo. Nowoczesne wzory, jak żadbe inne, stworzą unikatowy charakter wnętrza i ocieplą pomieszczenie. Przykładem użycia tapet utrzymanych w nowoczesnej estetyce jest Pałac Romantyczny w Turznie, którego korytarze zdobią odważne, geometrycznie okładziny z serii Wallmotion.

Wnętrze klasyczne

Klasyka, czyli nawiązanie do tradycji lub historii. Kolorystyka nie jest tu zdefiniowana, ale wzornictwo już tak: są to wszelkiego rodzaju pasy, lilijki czy też ornamenty. Bardzo często wzorzyste tapety są elementem dekoracyjnym stosowanym w towarzystwie sztukaterii, a na pozostałych ścianach stosuje się tzw. koordynaty, czyli tapety bez wzoru ale o strukturze i wykończeniu nawiązującej do pozostałych tapet. Klasyczne wzory na tapetach Muraspec można znaleźć m.in. w Hotelu Toszek czy Pałacu Mortęgi.

Indywidualne wzory

Specjalna grafika, indywidualnie stworzona na potrzeby konkretnego obiektu, to nobilitacja dla wnętrza oraz swoisty element wyróżniający. Dobrym przykładem jest hotel Aquarion w Zakopanem, gdzie firma Muraspec stworzyła autorską tapetę z motywem dekoracyjnym nawiązującym do góralskiej tradycji. Czarno-biała grafika z elementami czerwonych maków, wycieniowana w kierunku pozostałej tapety i wykonana na takiej samej strukturze co pozostałe tapety w pokoju jest elementem identyfikującym wnętrze. Wielu gości już ją zapamiętało.

Zachwyć się ścianą

Ściana tapetowana wywołuje emocje. To właśnie struktura tapety, wykończenie i grafika powodują, że gość zauważy jakość, która tworzy pozytywne emocje. Jeżeli pomalujemy ściany w pokoju lub na korytarzu, to gość zauważy tylko wykładzinę – oczywiście jeżeli taka jest. Tapety na ścianach powodują, że odbiór wnętrz przez gościa jest znacznie lepszy. Nie musimy wydawać ogromnych budżetów na tapety. Musimy tylko pamiętać, żeby zastosowana tapeta była trwała oraz miała podstawowe właściwości obiektowe: szerokość na poziomie 130 cm, warstwę zewnętrzną ze sprasowanego winylu, niezbędne atesty. Pozostałe aspekty to kolor, struktura, wzornictwo.

Kończąc tematykę designu pamiętajmy, że najlepszy producent tapet obiektowych wyróżnia się nie tylko jakością produktu i atrakcyjnością ceny, ale szybkością działania, jakością obsługi i gotowością na wyzwania.

ZNAJDŹ NAS: