Biznes Hotel
KATEGORIE
III Ogólnopolski Kongres Menedżerów i Właścicieli Hoteli i Obiektów Hotelowych - video relacja
Pobierz darmowe raporty
 • Raport rynek konferencyjny 2016
  Format: pdf -
  Pobierz plik
 • Raport Obiektów Konferencyjnych w Polsce 2015
  Format: pdf -
  Pobierz plik
 • Raport ActiveMobi: gotowość małych i średnich firm na klienta mobilnego
  Format: pdf - 3,5 MB
  Pobierz plik
Pokaż więcej raportów

Stan e-mail marketingu w branży gastronomicznej i hotelarskiej

Stan e-mail marketingu w branży gastronomicznej i hotelarskiej

W raporcie ekspertów GetResponse "Stan email marketingu 2013" poziom zaawansowania e-mail marketingu w szeroko pojętej branży HoReCa osiągnął przeciętny wynik na poziomie 58%, który uplasował ją dopiero na 11 miejscu w końcowej klasyfikacji wśród wszystkich branż.

Można zauważyć, że e-mail marketing nie jest najmocniejszym elementem działań marketingowych tej branży. Widać jednak, że rokuje on dobrze na przyszłość, ponieważ tegoroczny wskaźnik poziomu zaawansowania jest wyższy aż o 20% w porównaniu z analogicznym badaniem z 2012 roku.

Dlatego postanowiliśmy bardziej szczegółowo przeanalizować działania e-mail marketingowe firm związanych z sektorem gastronomicznym i hotelarskim.

W tym celu przeanalizowaliśmy sposób budowania bazy mailingowej, przestrzeganie dobrych praktyk email marketingu, częstotliwość wysyłania newsletterów oraz ich niektóre elementy ponad 200 podmiotów (100 restauracji i 100 hoteli) związanych z branżą HoReCa. Badanie trwało od 01.04.2014 r. do 30.06.2014 r.

Restauracje

Subskrypcja

 • 25% z przebadanych restauracji buduje swoją bazę mailingową za pomocą formularza zapisu umieszczonego na stronie internetowej
 • 36% z nich korzysta z modelu subskrypcji za potwierdzeniem (wysyła – na podany przez subskrybenta adres – wiadomość zawierającą link potwierdzający chęć subskrypcji)
 • tylko 12% restauracji budujących listę mailingową prosi subskrybentów o wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Newsletter

Dalsza część tego artykułu jest dostępna bezpłatnie dla czytelników biznes-hotel.pl, którzy pozostawili swój adres e-mail.

Aby uzyskać dostęp do newslettera i wszystkich treści w serwisie, wpisz poniżej swój adres e-mail:


Co otrzymasz po podaniu adresu e-mail?

 • dostęp do wszystkich treści na stronie biznes-hotel.pl,
 • cotygodniową porcję newsów i inspiracji, czyli newsletter Biznes Hotel,
 • informacje o wydarzeniach organizowanych przez Biznes Hotel.

Dziękujemy za docenienie!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych więcej...przez firmę FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, ul. Polska 13 w celach marketingowych, w szczególności na otrzymywanie informacji handlowych pochodzących od FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o. oraz jego kontrahentów drogą elektroniczną na adres e-mail podany w formularzu zgłoszeniowym.

Ireneusz Klimczak
GetResponse

Ekspert ds. Content Marketingu w GetResponse; doświadczenie zdobyte w ramach różnych działań marketingowych sprawia, że najbardziej ceni proste i skuteczne rozwiązania. Takie też proponuje klientom, z którymi współpracuje.

Skontaktuj 
się z autorem:
Piszą 
dla nas:
2014 @ FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
Zdjęcia udostępnia fotolia.pl