Biznes Hotel
KATEGORIE
III Ogólnopolski Kongres Menedżerów i Właścicieli Hoteli i Obiektów Hotelowych - video relacja
Pobierz darmowe raporty
 • Raport rynek konferencyjny 2016
  Format: pdf -
  Pobierz plik
 • Raport Obiektów Konferencyjnych w Polsce 2015
  Format: pdf -
  Pobierz plik
 • Raport ActiveMobi: gotowość małych i średnich firm na klienta mobilnego
  Format: pdf - 3,5 MB
  Pobierz plik
Pokaż więcej raportów

Wiadomości SMS w branży hotelowej i turystycznej

Wiadomości SMS w branży hotelowej i turystycznej

Są skuteczne, szybko trafiają do odbiorców i prawie każdy może je odebrać. Wiadomości tekstowe to dobre narzędzie do komunikacji w branży turystycznej i hotelowej.

Istnieją dwa podstawowe sposoby wykorzystania wiadomości SMS w turystyce. Pierwszy to oczywiście funkcja informacyjna, czyli możliwość wysyłania wiadomości z przypomnieniem o np. zbliżającym się locie, numerze rezerwacji, czy codzienna, poranna informacja o rozrywkach dostępnych na terenie hotelu lub w danej miejscowości czy ośrodku.

Drugi, dający o wiele większe możliwości, to marketing SMS, czyli prowadzenie kampanii z wykorzystaniem wiadomości tekstowych, MMS-ów, czy VMS (wiadomości głosowe). Ponieważ większość z nas ma swój telefon komórkowy cały czas przy sobie, skuteczność takich komunikatów jest dużo wyższa niż w przypadku mailingu, a współczynnik dotarcia w ich przypadku może wynosić nawet 97%.

Informowanie klientów via SMS

Dalsza część tego artykułu jest dostępna bezpłatnie dla czytelników biznes-hotel.pl, którzy pozostawili swój adres e-mail.

Aby uzyskać dostęp do newslettera i wszystkich treści w serwisie, wpisz poniżej swój adres e-mail:


Co otrzymasz po podaniu adresu e-mail?

 • dostęp do wszystkich treści na stronie biznes-hotel.pl,
 • cotygodniową porcję newsów i inspiracji, czyli newsletter Biznes Hotel,
 • informacje o wydarzeniach organizowanych przez Biznes Hotel.

Dziękujemy za docenienie!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych więcej...przez firmę FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, ul. Polska 13 w celach marketingowych, w szczególności na otrzymywanie informacji handlowych pochodzących od FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o. oraz jego kontrahentów drogą elektroniczną na adres e-mail podany w formularzu zgłoszeniowym.

Andrzej Ogonowski
SMSAPI.pl

Dyrektor marketingu i PR w SMSAPI.pl.

Od 2006 roku związany z firmą ComVision, początkowo jako programista oraz menadżer produktu oprogramowania sklepu internetowego cStore. Od 2008 r. zaangażowany w rozwój marki SMSAPI.pl, od 2011 r. odpowiada za całokształt działań marketingowych i PR platformy. Uczestnik i prelegent wielu konferencji i spotkań branżowych. Interesuje się zarówno innowacyjnymi, jak i tradycyjnymi narzędziami marketingowymi i komunikacyjnymi, mierzeniem efektywności prowadzonych działań promocyjnych i wizerunkowych.

Skontaktuj 
się z autorem:
Piszą 
dla nas:
2014 @ FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
Zdjęcia udostępnia fotolia.pl