Szkoła z Kwidzyna otrzymała wsparcie od firmy Kärcher

Młodzież ucząca się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Marii Curie – Skłodowskiej w Kwidzynie zyskała wyposażenie do pracowni hotelarskiej dzięki firmie Kärcher.

2019-07-09 12:23:05

Uczniowie z klasy o specjalności technik hotelarstwa będą mogli nauczyć się, w jaki sposób pracować niezawodnym, profesjonalnym sprzętem czyszczącym renomowanej, niemieckiej marki. Firma przekazała szkole dedykowany hotelom odkurzacz kolumnowy CV 30/1 oraz profesjonalną myjkę do okien WVP 10.

Kärcher jest firmą działającą w oparciu takie zasady, jak odpowiedzialność i troska o rozwój lokalnych społeczności. W te wartości doskonale wpisuje się przekazanie szkole urządzeń, które posłużą młodzieży do zdobywania wiedzy i poznawania najwyższych standardów pracy profesjonalnym sprzętem, z jakim zetkną się w miejscach zatrudnienia po ukończeniu szkoły. Dyrektor szkoły Pan Henryk Czyżewski tak skomentował działanie firmy:

„Nasza szkoła w tym roku przeszła remont i od września planujemy przygotować dla uczniów kształcącym się w zawodzie technik hotelarstwa symulacyjny pokój hotelowy. Dzięki Firmie Kärcher, która przekazała naszej szkole urządzenia, będziemy mogli wyposażyć pracownię w sprzęt stosowany na co dzień w hotelach, a młodzież w warunkach zbliżonych do rzeczywistych zgłębiać tajniki wiedzy hotelarskiej”.

Firmie Kärcher zależało na tym, by wesprzeć szkołę i aby uczniowie mogli zdobywać wiedzę, która okaże się niezbędna do wykonywania zawodu hotelarza, którego kluczowym aspektem są kwestie związane z utrzymaniem czystości. Pani Marlena Kotłowska, nauczyciel przedmiotów hotelarskich, stwierdziła:

„Posługując się otrzymanymi urządzeniami podczas lekcji, uczniowie nabędą umiejętności niezbędne podczas praktyki zawodowej w hotelu, a ich obsługa nie sprawi im trudności”.

Zarówno odkurzacz kolumnowy CV 30/1, jak i myjka do okien WVP 10 to wysokiej klasy, profesjonalny sprzęt. Odkurzacz odrywa zabrudzenia od włókien dywanu i jednocześnie je usuwa, rozczesując runo i nadając mu odświeżony wygląd. Elastyczny, rozciągliwy wąż ssący można łatwo wyjąć w celu udrożnienia kanału ssącego. Fizelinowe torebki filtracyjne charakteryzują się większą pojemnością w stosunku do torebek papierowych i są znacznie bardziej odporne na rozdarcia. Dzięki opatentowanemu systemowi montażu torebki jej wymiana jest wyjątkowo prosta. Szczotkę w razie potrzeby można łatwo wymienić bez jakichkolwiek narzędzi. Opatentowane sprzęgło odśrodkowe zabezpiecza głowicę szczotkową przed przeciążeniem. Odkurzacz podarowany szkole jest dodatkowo wyposażony w filtr HEPA, co jest zalecane w przypadku sprzątania w miejscach takich jak na przykład hotele, przedszkola czy szpitale.

Co do myjki do okien, dzięki innowacyjnemu systemowi separacji może ona pracować w pionie, w poziomie i pozycji odwróconej. Oprócz mycia okien doskonale sprawdzi się również w czyszczeniu płytek, gablot lub innych płaskich i gładkich powierzchni. Pojemnik na brudną wodę o pojemności 200 ml jest bardzo łatwy do opróżniania i sprawia, że ​​czyszczenie jest higieniczne, ponieważ myjący nie ma bezpośredniego kontaktu z brudną wodą. Separator i pojemnik można czyścić w zmywarce.

ZNAJDŹ NAS: