Pierwsze profesjonalne pole do minigolfa w hotelu Holiday Inn Warszawa-Józefów

Minigolf Józefów jest jedynym polem typu Felt B w Polsce. Obiekt posiada certyfikat Światowej Federacji Minigolfa (WMF), której prezydentem jest Gerhard Zimmermann, a dyrektorem sportowym Pasi Aho, który wraz z firmą Funsport GMBH i "Baobab" Marka Brandysa jest projektantem i wykonawcą najnowszej inwestycji w hotelu. Inwestorem i pomysłodawcą przedsięwzięcia jest pan Marcin Górzyński, Prezes spółki Aquila Hotele Sp. z o.o. będącej operatorem hotelu Holiday Inn Warszawa-Józefów.

2019-05-13 14:13:58

11 maja br. w hotelu Holiday Inn Warszawa-Józefów uroczyście otwarto pierwsze profesjonalne pole do gry w minigolfa na Mazowszu - Felt typ "B" o nazwie: Minigolf Józefów. Podczas ceremonii otwarcia obiektu, pan Bogdan Miloch, wieloletni Prezes Minigolf Club Sopot, przekazał na ręce przedstawicieli hotelu certyfikat dla pola Minigolf Józefów wydany przez Światową Federację Minigolfa (WMF). Certyfikat jest ważny do 31 grudnia 2022 roku i potwierdza, że obiekt Minigolf Józefów jest przystosowany do organizacji oficjalnych turniejów sportowych w tej dyscyplinie sportu.

17 i 18 sierpnia 2019 roku w Minigolf Józefów (Józefów, ul. Telimeny 1, 05-420) odbędzie się VII i VIII Turniej z cyklu Puchar Polski – kat. Open otwarty dla amatorów. Łącznie turniejów jest 12. Turniej będzie częścią obchodów 25 – lecia Minigolfa w Polsce. Więcej informacji o terminarzu turniejów i zapisy dla uczestników na stronie Minigolf Club Sopot: https://pzmg.pl/index.php

Projekt od strony merytorycznej wspierali przedstawiciele  Minigolf Club Mazovia Warszawa - Prezes klubu, pan Michał Moszoro oraz Vice Prezes pan Robert Politowski, którzy zorganizowali pierwszy Turniej Otwarcia o Puchar Holiday Inn Józefów (w dwóch kategoriach: Amatorzy i Open) z pomocą ponad 20 zaproszonych gości – zawodników klubów minigolfa w Polsce i Rosji (m.in.: Minigolf Club Kwidzyn, Minigolf Club Sopot, Klub Sportowy Minigolf Krynica Morska, Klub Sportowy Minigolf Kołobrzeg, Minigolf Cekcyn).

Minigolf Józefów jest kolejną sportową inwestycją hotelu w powiecie otwockim, po stworzeniu Golf Park Józefów (pole golfowe, ćwiczeniowe putting green i driving range), Centrum Delphinus oraz Park Linowy Józefów, który jest największym parkiem linowym na Mazowszu (6 tras dla dorosłych i dzieci od lat 3).

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele włądz powiatu otwockiego: Zastępca Burmistrza Miasta Józefowa, pan Piotr Gąszcz, Prezydent Miasta Otwocka pan Jarosław Tomasz Margielski i jego zastępca pan Paweł Walo. Wśród przedstawionych planów na rozwój działalności Minigolf Józefów wymieniono, m.in.: powstanie Akademii Minigolfa Sportowego, program aktywizacji seniorów we współpracy z miastem Józefowem oraz udostępnianie obiektu firmom oraz szkołom w celach rekreacyjnych.

Holiday Inn Warszawa-Józefów (www.holiday.aquila.pl) to czterogwiazdkowy hotel należący do InterContinental Hotels Group (IHG), którego operatorem jest Aquila Hotele Sp. z o.o.  Hotel powstał w 2007 roku w podwarszawskim Józefowie, około 4 km od granicy z Warszawą. 148 pokoi dla 299 osób, 220 miejsc parkingowych, stacja do ładowania samochodów elektrycznych (Tesla), restauracja, bar, centrum konferencyjne (12 sal, łącznie 1169m2), namiot sferyczny (500m2) ze strefą Grill House, miejsce ogniskowe do 60 osób i teren zielony (11ha) pod organizację imprez plenerowych do 5000 osób. W hotelu znajdują się Centrum Delphinus (pływalnia, jacuzzi, sauna sucha i ceramiczna łaźnia parowa, mini gym), korty tenisowe, boisko wielofunkcyjne, SPA, siłownia na świeżym powietrzu dostosowana do treningu kalistenicznego, nowatorski plac zabaw dla dzieci ze ścianką wspinaczkową oraz trzy obiekty sportowe:

PARK LINOWY JÓZEFÓW – największy tego typu obiekt na Mazowszu z 6 trasami dla dorosłych i dzieci od lat 3 o łącznej długości 1374 metrów, najwyższe podesty znajdują się na wysokości aż 9 metrów.

• MINIGOLF JÓZEFÓW – pierwsze profesjonalne pole do minigolfa na Mazowszu i pierwsze w Polsce pole typu Felt B certyfikowane przez Światową Federację Sportu (WMF),

• GOLF PARK JÓZEFÓW, czyli sześciodołkowe pole golfowe typu pitch & putt z dołkami o odległości 38-58 m, strzelnicą golfową (z 9 stanowiskami zadaszonymi oraz 9 odkrytymi na tarasie) i ćwiczeniowym putting green z 10 dołkami.

Od 2015 roku hotel Holiday Inn Józefów jest partnerem zainicjowanego przez Cezarego Zamanę cyklu maratonów MTB - Mazovia MTB Marathon (w tym roku: Etap XII, 22.09.2019 – Józefów). Od 2018 roku Holiday Inn Warszawa-Jozefow jest partnerem oficjalnym Legii Warszawa.

GALERIA

ZNAJDŹ NAS: