Biznes Hotel
KATEGORIE
V Ogólnopolski Kongres Menedżerów i Właścicieli Hoteli i Obiektów Hotelowych - video relacja
Pobierz darmowe raporty
 • Rynek obiektów konferencyjnych w Polsce w 2018 r.
  Format: pdf - 347,99 KB
  Pobierz plik
 • Raport rynek konferencyjny 2016
  Format: pdf -
  Pobierz plik
 • Raport Obiektów Konferencyjnych w Polsce 2015
  Format: pdf -
  Pobierz plik
Pokaż więcej raportów

Postaw na SPA w swoim hotelu

Postaw na SPA w swoim hotelu

W funkcjonalnym, dobrze zaprojektowanym i wyposażonym obszarze Wellness odnajdzie się zarówno gość kochający zdrowie, jak i ten, dla którego ważny jest niepowtarzalny design. Pewne jest, że czas spędzony w saunie, to czas dobrze spędzony.

Przedstawione elementy wyposażenia stref SPA obrazują, jak obszerny temat stanowi zagadnienie hotelowej strefy Wellness. Pragnąc rozwinąć ofertę swojego obiektu, zdecydujcie się Państwo stworzyć w nim strefę SPA. Pomyślcie jednak, w co ją wyposażyć, aby pozytywnie zaskoczony gość powrócił w trosce o swoje zdrowie i doskonałe samopoczucie.

Wartościowa z punktu widzenia gościa strefa SPA to miejsce, które poprawi jego samopoczucie, odpręży, ale przede wszystkim wpłynie pozytywnie na jego zdrowie. Od dawna znane są pozytywne skutki zażywania kąpieli w saunie. Odżywienie skóry od wewnątrz oraz jej dotlenienie to najlepsze recepty na piękno. W ten sposób można osiągnąć więcej, niż działając od zewnątrz poprzez zastosowanie kremów i balsamów. Oprócz regulacji ciśnienia krwi, wzmocnienia odporności i poprawy zdolności samoregulacji organizmu udowodniono ostatnio, że dwu- lub trzykrotne korzystanie z sauny w tygodniu pozwala obniżyć ryzyko wystąpienia zawału serca o 22% (wg. Czasopisma Amerykańskiego Związku Medycznego JAMA Internal Medicine). Dysponując dobrze funkcjonującą strefą SPA, oferuje się gościom rzecz najcenniejszą – ich zdrowie.

fot. EDEN ROC SPA, Ascona, Szwajcaria

Mając na uwadze korzystny dla zdrowia wpływ urządzeń, KLAFS wyposaża strefy Wellness w akcesoria i elementy, dzięki którym hotelowe SPA zaspokoi wszystkie zmysły, a tym samym zyska w oczach niejednego gościa. Jakość i wielofunkcyjność obszaru SPA zależą od zastosowanych w nim urządzeń. Sercem każdego SPA jest sauna. Firma KLAFS od lat przyczynia się do nadania jej odpowiedniej formy i funkcji, stojąc tym samym na czele międzynarodowego rozwoju. Wyobraźnia inwestorów dotycząca wyposażenia zewnętrznego i wewnętrznego kabin saun i łaźni parowych nie zna dla nas granic. Właściwe korzystanie z hotelowego SPA zapewnia głęboki relaks fizyczny i psychiczny. Kąpiel w saunie dostarcza konkretnych bodźców, takich jak intensywne ciepło czy lodowate zimno, ale odpowiednie ich dozowanie sprawia, że ciało uczy się właściwie na nie reagować. Jak różne są wyobrażenia na temat idealnej strefy Wellness, tak odmienne są nasze preferencje klimatyczne. Gościom, którym nie sprzyja gorący klimat panujący wewnątrz typowej fińskiej sauny, hotel może wyjść naprzeciw, wzbogacając strefę SPA o system Sanarium®. Umożliwia on tradycyjną, suchą kąpiel, ale także formę łagodniejszą w niższym przedziale temperatur i wilgotnością na poziomie ok. 35% Sanarium® jest rozwiązaniem oferującym ponadto kąpiel tropikalną, aromatyczną i delikatną kąpiel parową. Można stwierdzić, że technologia łączy działanie sauny oraz łaźni parowej. Taka forma saunowania zaspokoi wszystkich gości, ponieważ mogą z niej korzystać również dzieci i osoby starsze. Sanarium® pozwala rozpocząć przygodę z saunowaniem każdemu, bez względu na preferencje temperaturowe.

fot. EDEN ROC SPA, Ascona, Szwajcaria

Dla gości bardziej wymagających, szukających nowoczesnych form relaksu oraz tych, którzy korzystają z kąpieli systematycznie, idealnym miejscem będzie kabina wyposażona w urządzenia emitujące bodźce świetlne, dźwiękowe lub wizualne. To elementy sprawiające, że kąpiel w saunie nigdy nie będzie taka sama. Dźwięki natury płynące ze starannie zaprojektowanego panelu Aquaviva, który finezyjnym designem ucieszy też oko, pogłębią stan odprężenia. Aquaviva emituje łagodne, relaksujące dźwięki natury, jak świergot ptaków czy szelest liści, pozwalające zapomnieć o pośpiechu dnia codziennego. O estetyczne zaspokojenie zmysłu wzroku zatroszczy się również barwne światło. Znany jest fakt, że światło i kolory wpływają na nasz nastrój. Czerpanie energii z czerwonej barwy, śmiech w żółtej atmosferze, relaks w zieleni czy marzenia w pełni błękitu... Od dawna wiadomo, że człowiek reaguje emocjonalnie na kolory, czego efektem jest skutecznie stosowana koloroterapia. Panel barwne światło wyposażony dodatkowo w system Liftlight uelastycznia i ujędrnia skórę. Jego działanie pobudza wytwarzanie kolagenu odpowiedzialnego za regenerację tkanek i ich sprężystość, co szczególnie spotka się z aprobatą kobiet. Bodźce optyczne złożone ze światła i barw o różnym natężeniu wywierają pozytywny wpływ na nastrój, stanowiąc inspirację dla świata emocji, szczególnie gdy oddziałują na osobę relaksującą się w saunie.

fot. Statek AIDA DIVA

Coraz częściej spotykaną formą odprężenia, niwelującą jednocześnie dolegliwości bólowe, jest działanie promieniowania podczerwonego. Podczas gdy sauna oddziałuje na całe ciało i m.in. aktywuje przy tym przemianę materii, promienie podczerwone działają w sposób precyzyjny w obszarze pleców. Siedzisko InfraPLUS to przynoszące ulgę urozmaicenie sauny i SANARIUM®. Istotne jest, że jego zastosowanie nie wymaga adaptowania dodatkowej przestrzeni. InfraPLUS może działać razem z sauną, włącza się w momencie, kiedy gość wygodnie się o nie oprze. Łagodzący wpływ promieniowania podczerwonego docenią przede wszystkim osoby cierpiące na bóle kręgosłupa. Zbawienne działanie podczerwieni sprzyja profilaktyce zdrowotnej, odciąża nerki i poprawia krążenie obwodowe. Troska o zdrowe odprężenie sprawia, że o siedzisko InfraPLUS stanowi ciekawą alternatywę dla tradycyjnej formy saunowania.

fot. ESPA, Istambuł, Turcja

Wzrost odpowiedzialności człowieka za własne zdrowie i samopoczucie sprawia, że korzystanie ze strefy SPA&Wellness staje się częścią codziennego życia. Sprowadzając to do sedna – Wellness to stan dobrego samopoczucia, bazujący na zdrowiu w sensie holistycznym i przemawiający w równym stopniu do wszystkich zmysłów. Taka aspiracja zobowiązuje, dlatego też opcjonalne elementy wyposażenia oferowane przez firmę KLAFS nadają saunowaniu całkowicie nowy wymiar, w którym fizyczny relaks przeradza się w głębokie odprężenie dla duszy. Właściwie zaaranżowana i wykonana strefa SPA to trafiona inwestycja, która poza zyskiem dla inwestora okaże się wielką atrakcją, dla której goście nieraz powrócą do hotelu. Ważne jest, aby obszar Wellness przemawiał do wszystkich zmysłów, harmonizując ciało i umysł, ale także zapewniał doznania estetyczne, wpisując się w architekturę i wzornictwo hotelu. 

Magdalena Sławska
KLAFS

Skontaktuj 
się z autorem:

Co otrzymasz po podaniu adresu e-mail?

 • dostęp do wszystkich treści na stronie biznes-hotel.pl,
 • cotygodniową porcję newsów i inspiracji, czyli newsletter Biznes Hotel
 • informacje o wydarzeniach organizowanych przez Biznes Hotel,

Dziękujemy za docenienie!

Administratorem Twoich danych osobowych jest Forum Media Polska spółka z o.o., ul. Polska 13, 60-595 Poznań (dalej: My). Będziemy przetwarzać powyższe dane w celach marketingowych. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody na komunikację z naszej strony w każdym czasie. Możesz to łatwo uczynić, dzwoniąc na 61 66 55 800 lub poprzez przesłanie maila na adres: bok@forum-media.pl.

Zgadzam się na kontakt ze strony wydawnictwa Forum Media Polska sp. z o.o. drogą elektroniczną i telefoniczną w celach marketingowych, w szczególności w celu przedstawiania sprofilowanej oferty produktów i usług wydawnictwa lub jego partnerów.

Tagi: #design, #hotel

Przeczytaj także:

Piszą 
dla nas:
2014 @ FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
Zdjęcia udostępnia fotolia.pl