Wysoki standard hotelu: komfort, przyjazna obsługa i… projektory Epson

Hotele to obecnie nie tylko miejsca służące gościną podczas wypoczynku czy podróży biznesowych, ale w coraz większym stopniu centra kongresowe, seminaryjne czy ośrodki szkoleniowe. Choć rywalizacja jest tu duża, często skupia się na kwestii cenowej, podczas gdy warto też zapewnić profesjonalną infrastrukturę, która do spotkań organizowanych w danym ośrodku wnieść może ogromną wartość dodaną.

2019-04-15 09:43:46

Duży obraz… duża korzyść!

Kluczową kwestią przy organizacji kongresu, seminariów czy szkoleń jest skuteczne dotarcie z przekazem do uczestników takich imprez. Firma Epson, oferując od lat dedykowane do pracy grupowej projektory, ma w tej dziedzinie ogromne doświadczenie. Wie o tym, że dobry system wizualizacji to taki, który jest w stanie zapewnić duży, jasny obraz - czytelny nawet dla uczestnika z samego końca sali. Autorska technologia generowania obrazu 3LCD, z której Epson słynie, zapewnia tu odpowiednie parametry, a w ofercie producenta znaleźć można projektory laserowe tworzone z myślą o przestronnych salach i wielkościach ekranu rzędu 200-500”. Są to np. modele serii EB-L1000U (oferujące wysoką jasność 6 000-15 000 lm, która pozwala na komfortową pracę o każdej porze dnia). Dodatkowo, wymienna optyka pozwala na zastosowanie w nich odpowiedniego obiektywu np. ultrakrótkiego rzutu, co eliminuje potencjalne problemy z instalacją sprzętu i pozwala uzyskać aż  200-calowy obraz przy umiejscowieniu urządzenia w odległości zaledwie 1,5 m od ekranu.

Olbrzymim atutem sprzętu z logo Epson jest również szeroki wachlarz złącz, w jakie jest wyposażany. Mnogość sposobów komunikacji przekłada się na sprawną, bezstresową instalację i współpracę z zaawansowanymi systemami sterowania oraz wyświetlanie treści wprost z urządzeń mobilnych (telefonów i tabletów). Przykładowo, urządzenia klasy EB-L615U, poza świetnym obrazem, oferują także m.in. obsługę standardu HDBaseT, który pozwala na przesyłanie obrazu, dźwięku i sterowania z użyciem pojedynczego przewodu odległość do 100 m.

Ściana zamiast tabletu – interakcja w wielkiej skali

W mniejszych salkach konferencyjnych dla małych grup roboczych sprawdzą się świetnie innowacyjne projektory interaktywne w rodzaju laserowego EB-1470Ui. Pozwalają one nanosić zmiany z użyciem pisaków czy dłoni bezpośrednio na wyświetlanym obrazie, a następnie zapisywać i drukować czy wysyłać e-mailem tak zmodyfikowaną treść. Wbudowana komunikacja bezprzewodowa umożliwia błyskawiczne łączenie się z urządzeniami mobilnymi i laptopami - oznacza w praktyce to, że prezentacja czy szkolenie mogą rozpocząć się „od ręki”, bez konieczności czasochłonnego instalowania oprogramowania. Warto podkreślić, że takie urządzenie jest w stanie zastąpić tablicę interaktywną, flipchart, etc., przy czym naturalnie cały czas może służyć po prostu, do wyświetlania standardowych obrazów czy filmów.

Projektor czy TV?

Projektory sprawdzą się także przyciągając uwagę gości w hotelowych lobby. Innowacyjny, niewielki EV-100 nie tylko wygląda jak nieduży reflektor idealnie wpisuje się w otoczenie, ale także potrafi pełnić rolę  oświetlenia punktowego, przede wszystkim na dowolnej powierzchni (np. barze czy podłodze) może prezentować materiały promocyjne czy inne dowolne treści. Z kolei wyposażony w laserowe źródło światła „ultrashort” EB-700U oferujący obraz o przekątnej 130” skutecznie zastąpi w hallu monitor czy TV wyświetlając dowolne treści. Oprócz wykorzystania projekcji podczas imprez czy eventów na sali bankietowej do wyświetlania filmów, czy pokazów okolicznościowych zdjęć takie urządzenie może stać się także sercem centrum rozrywki. Wspólne oglądanie meczów na olbrzymim ekranie z pewnością zapadnie w pamięć każdemu gościowi.

Poza samym obrazem, dzięki niskiej wadze sprzętu jego istotną zaletą jest możliwość montażu w miejscach poza fizycznym zasięgiem gości (np. pod sufitem). Poza wykluczeniem możliwości uszkodzenia samego urządzenia przekłada się to także na brak ryzyka uszczerbku na zdrowiu, np. w wypadku przypadkowego potrącenia, jak to bywa w przypadku monitorów. Niezależnie od tego ekrany LCD w tym segmencie cenowym oferuje dużo mniejsze przekątne (co oznacza po prostu małą widoczność treści), mniej przyjazne dla oczu światło oraz znacznie wyższe koszty samej eksploatacji (zasilanie, serwis, etc.). Dodatkowo Epson jest pewien jakości dostarczanego przez siebie sprzętu, dlatego standardowo wszystkie modele oferowane dla biznesu objęte są domyślnie pięcioletnią gwarancją producenta

Więcej informacji: www.epson.pl/rozmiarekranumaznaczenie

Kontakt: andrzej.bieniek@epson.pl

GALERIA

ZNAJDŹ NAS: