Biznes Hotel
KATEGORIE
III Ogólnopolski Kongres Menedżerów i Właścicieli Hoteli i Obiektów Hotelowych - video relacja
Pobierz darmowe raporty
 • Raport rynek konferencyjny 2016
  Format: pdf -
  Pobierz plik
 • Raport Obiektów Konferencyjnych w Polsce 2015
  Format: pdf -
  Pobierz plik
 • Raport ActiveMobi: gotowość małych i średnich firm na klienta mobilnego
  Format: pdf - 3,5 MB
  Pobierz plik
Pokaż więcej raportów

Nie odwracaj wzroku! - współpraca Orbisu, Policji, MSiT oraz Fundacji Dzieci Niczyje

Nie odwracaj wzroku! - współpraca Orbisu, Policji, MSiT oraz Fundacji Dzieci Niczyje

Komenda Główna Policji, Fundacja Dzieci Niczyje, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Grupa Hotelowa Orbis przedstawili dobre praktyki i skuteczność interdyscyplinarnej współpracy w zakresie ochrony dzieci przed wykorzystywaniem seksualnym w podróżach i turystyce.

W dniach 22 i 23 marca br. w Wiedniu spotkali się przedstawiciele krajów biorących udział w międzynarodowej kampanii społecznej „Nie odwracaj wzroku!” (ang. „Don’t look away!”), której głównym celem jest zapobieganie seksualnemu wykorzystywaniu dzieci w kontekście podróży i turystyki.

W konferencji wzięli udział przedstawiciele ministerstw, policji, organizacji pozarządowych a także sektora branży turystycznej. Polskę reprezentowali przedstawiciele Fundacji Dzieci Niczyje, Policji, Grupy Hotelowej Orbis i Ministerstwa Sportu i Turystyki. Policja reprezentowana była przez przedstawiciela Biura Prewencji i Ruchu Drogowego KGP. Spotkanie, miało charakter ewaluacyjno – strategiczny.  Uczestnicy konferencji zorganizowanej przez ECPAT Austria w Ministerstwie Nauki, Badań i Gospodarki w Wiedniu zaprezentowali dotychczasowe osiągnięcia powstałej w 2014 roku sieci wzmacniającej działania na rzecz ochrony dzieci przed wykorzystywaniem.

W drugiej części spotkania rozmawiano o: powiększeniu zakresu współpracy, budowie planu działań w nadchodzących dwóch latach, przygotowaniu zintegrowanych działań informacyjno - edukacyjnych, ustanowieniu i wzmocnieniu kontaktów roboczych, zapewnieniu właściwej atmosfery współpracy opartej na zaufaniu a także wymianie dobrych praktyk i doświadczeń.

Ochrona dzieci przed wykorzystaniem stanowi jedno z naszych zobowiązań na rzecz zrównoważonego rozwoju.  Jako największa sieć hotelowa w kraju, dajemy przykład w tworzeniu dobrych praktyk w hotelarstwie, które pomagają w zwalczaniu negatywnych zjawisk społecznych. Wspólnie z naszymi partnerami będziemy edukować i informować, aby zwiększać świadomość społeczeństwa i działać prewencyjnie na rzecz ochrony nieletnich.” – skomentowała Katarzyna Nowak, Kierownik komunikacji korporacyjnej i CSR w Orbis S.A

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele: Holandii, Polski, Luksemburga, Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Belgii a także ECPAT International. Na spotkaniu nie zabrakło również przedstawiciela Europolu, który jako agencja unijna bierze czynny udział w zwalczaniu i zapobieganiu tej kategorii przestępczości.

Udział Biura Prewencji i Ruchu Drogowego KGP w kampanii społecznej „Nie odwracaj wzroku!” jest kolejną międzynarodową inicjatywą realizowaną przez Biuro Prewencji i Ruchu Drogowego KGP, której celem jest ochrona dzieci.

Krzysztof Kogut
Redakcja Biznes Hotel

Skontaktuj 
się z autorem:

Co otrzymasz po podaniu adresu e-mail?

 • dostęp do wszystkich treści na stronie biznes-hotel.pl,
 • cotygodniową porcję newsów i inspiracji, czyli newsletter Biznes Hotel
 • informacje o wydarzeniach organizowanych przez Biznes Hotel,

Dziękujemy za docenienie!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych więcej...przez firmę FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, ul. Polska 13 w celach marketingowych, w szczególności na otrzymywanie informacji handlowych pochodzących od FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o. oraz jego kontrahentów drogą elektroniczną na adres e-mail podany w formularzu zgłoszeniowym.

Tagi: #aktualności, #przeglądprawny

Przeczytaj także:

Piszą 
dla nas:
2014 @ FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
Zdjęcia udostępnia fotolia.pl