Biznes Hotel
KATEGORIE
V Ogólnopolski Kongres Menedżerów i Właścicieli Hoteli i Obiektów Hotelowych - video relacja
Pobierz darmowe raporty
 • Rynek obiektów konferencyjnych w Polsce w 2018 r.
  Format: pdf - 347,99 KB
  Pobierz plik
 • Raport rynek konferencyjny 2016
  Format: pdf -
  Pobierz plik
 • Raport Obiektów Konferencyjnych w Polsce 2015
  Format: pdf -
  Pobierz plik
Pokaż więcej raportów

Łódź na drugim miejscu listy "Best in Travel 2019"

Łódź na drugim miejscu listy "Best in Travel 2019"

Lonely Planet ogłosiło listę "Best in Travel 2019", najbardziej rekomendowanych destynacji na świecie do podróży w 2019 r. Polska Łódź znalazła się na 2 miejscu! Wśród obowiązkowych punktów zwiedzania wymieniono Manufakturę, przy której znajduje się hotel Vienna House Andel's Lodz.

Lonely Planet to nie tylko znane na całym świecie przewodniki turystyczne, ale również społeczność podróżników i influencerów turystycznych. I to właśnie miłośnicy podróżowania oraz redaktorzy Lonely Planet nominowali najbardziej atrakcyjne destynacje, które następnie zostały ocenione przez profesjonalne jury. Efektem jest lista TOP 10 różnorodnych miejsc, które warto odwiedzić w 2019 r. Brano pod uwagę zarówno cenę podróży, jak i jakość. Na 1. miejscu znalazła się Dolina Południowego Nilu w Egipcie, ale tuż za nią uplasowała się Łódź!  

To niezwykłe wyróżnienie dla naszego miasta, potwierdzające, że Łódź jest coraz atrakcyjniejszym turystycznie miastem – cieszy się Anna Olszyńska, dyrektorka generalna Vienna House Andel’s Lodz. – Od początku istnienia Andel’s Lodz angażuje się w promocję miasta na arenie międzynarodowej, zarówno wśród podróżników prywatnych, jak i biznesowych. Zachęcamy do eksplorowania Łodzi, odkrywania jej ukrytych sekretów i podziwiania jej postindustrialnej architektury, której koronnym przykładem jest kompleks Manufaktury z hotelem Andel’s Lodz.

Lonely Planet wymienia kilka atrakcji w Łodzi, których nie można przegapić. Tyrolka, czyli przejazd linowy nad Rynkiem Włókniarek Łódzkich na terenie Manufaktury, wizyta na Dworcu Łódź Fabryczna, który jest niepowtarzalnym dziełem sztuki użytkowej czy przejażdżka rikszą po ulicy Piotrkowskiej – najdłuższym deptaku handlowym w Europie.

– Dodałabym do tej listy wizytę w Księży Młynie i Muzeum Sztuki MS2, i oczywiście nocleg w Vienna House Andel’s Lodz oraz wieczorny relaks w hotelowym przeszklonym basenie z widokiem na Łódź – dodaje Anna Olszyńska.

W rankingu Lonely Planet Best in Travel Łódź wyprzedziła takie destynacje jak park narodowy Great Smoky Mountains w USA, Malediwy, Argentynę czy amerykańskie Houston. 

– Łączy renowację industrialnych przestrzeni z odważnymi projektami architektonicznymi – pisze Lonely Planet w uzasadnieniu wyboru Łodzi.

W związku z wyróżnieniem Łódzka Organizacja Turystyczna, wraz z partnerami komercyjnymi wśród których znajduje się Vienna House Andel’s Lodz planuje szereg działań promocyjnych, mających na celu zachęcenie międzynarodowych podróżników do przyjazdu do Łodzi na tak zwany „citybreak”.

Informacja prasowa
Redakcja Biznes Hotel

Skontaktuj 
się z autorem:

Co otrzymasz po podaniu adresu e-mail?

 • dostęp do wszystkich treści na stronie biznes-hotel.pl,
 • cotygodniową porcję newsów i inspiracji, czyli newsletter Biznes Hotel
 • informacje o wydarzeniach organizowanych przez Biznes Hotel,

Dziękujemy za docenienie!

Administratorem Twoich danych osobowych jest Forum Media Polska spółka z o.o., ul. Polska 13, 60-595 Poznań (dalej: My). Będziemy przetwarzać powyższe dane w celach marketingowych. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody na komunikację z naszej strony w każdym czasie. Możesz to łatwo uczynić, dzwoniąc na 61 66 55 800 lub poprzez przesłanie maila na adres: bok@forum-media.pl.

Zgadzam się na kontakt ze strony wydawnictwa Forum Media Polska sp. z o.o. drogą elektroniczną i telefoniczną w celach marketingowych, w szczególności w celu przedstawiania sprofilowanej oferty produktów i usług wydawnictwa lub jego partnerów.

Piszą 
dla nas:
2014 @ FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
Zdjęcia udostępnia fotolia.pl