Zmiany w prawie pracy. Co powinieneś wiedzieć?

Ostatnie kilka lat przyniosło wiele zmian w prawie pracy, a ustawodawca szykuje nam kolejne. Niniejsza publikacja ma na celu uporządkowanie ostatnio wprowadzonych przepisów, tak aby zatrudnianie i zwalnianie pracowników nie niosło za sobą żadnych niespodzianek dla hotelarzy.

2018-10-25 15:05:12

Począwszy od dnia 22 lutego 2016 roku hotelarz może zatrudnić pracownika na następujące rodzaje umów o pracę: umowa na czas określony, na czas nieokreślony lub na okres próbny. Z katalogu umów o pracę zostały usunięte umowy na czas wykonania określonej pracy oraz na tzw. zastępstwo. Nie oznacza to jednak, że taka możliwość zatrudniania pracowników całkowicie odpadła. Umowa na zastępstwo może być zawarta i po dacie tej nowelizacji, gdyż ten rodzaj umowy został po prostu włączony do regulacji umów zawieranych na czas określony. Do tej umowy nie stosuje się jednak limitów art. 251 Kodeksu pracy tzw. 33 + 3, co oznacza, że taka umowa może przekraczać 33 miesiące i może być zawarta więcej niż 3 razy z tym samym pracownikiem.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Aby uzyskać dostęp do zasobów premium i naszego newslettera prasowego wpisz swój adres e-mail:

Zapisz się i zyskaj

- dedykowane zniżki na szkolenia i projekty branżowe
- najświeższe informacje z rynku podane w prostej i kompaktowej formie
- dostęp do najwartościowszych treści na wwwn.biznes-hotel.pl

Administratorem Twoich danych osobowych jest Forum Media Polska spółka z o.o., ul. Polska 13, 60-595 Poznań (dalej: My). Będziemy przetwarzać powyższe dane w celach marketingowych. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody na komunikację z naszej strony w każdym czasie. Możesz to łatwo uczynić, dzwoniąc na 61 66 55 800 lub poprzez przesłanie maila na adres: bok@forum-media.pl.

Zgadzam się na kontakt ze strony wydawnictwa Forum Media Polska sp. z o.o. drogą elektroniczną i telefoniczną w celach marketingowych, w szczególności w celu przedstawiania sprofilowanej oferty produktów i usług wydawnictwa lub jego partnerów.

ZNAJDŹ NAS: