Biznes Hotel
KATEGORIE
V Ogólnopolski Kongres Menedżerów i Właścicieli Hoteli i Obiektów Hotelowych - video relacja
Pobierz darmowe raporty
 • Rynek obiektów konferencyjnych w Polsce w 2018 r.
  Format: pdf - 347,99 KB
  Pobierz plik
 • Raport rynek konferencyjny 2016
  Format: pdf -
  Pobierz plik
 • Raport Obiektów Konferencyjnych w Polsce 2015
  Format: pdf -
  Pobierz plik
Pokaż więcej raportów

Raffles Europejski Warsaw świętuje 100. rocznicę niepodległości Polski

Raffles Europejski Warsaw świętuje 100. rocznicę niepodległości Polski

Z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości, Raffles Europejski Warsaw przygotował specjalną ofertę pobytu w miejscu, które było świadkiem wydarzeń kształtujących historię Warszawy.

W czerwcu 2018, Raffles Europejski Warsaw rozpoczął nowy rozdział niesamowitej historii, która ma ponad 160 lat. Położony w samym sercu stolicy Polski, przy słynnym Trakcie Królewskim, hotel został zaprojektowany w 1857 roku przez Enrico Marconiego i szybko stał się ważnym miejscem na mapie życia towarzyskiego stolicy. Słynne Bale Noworoczne w Hotelu Europejskim zostały uwiecznione w kanonie XIX-wiecznej literatury polskiej, na kartach powieści “Lalka” Bolesława Prusa.

Pod koniec XIX wieku, znani polscy artyści, tacy jak Józef Chełmoński i Stanisław Witkiewicz, wynajmowali pracownie w Hotelu Europejskim, a pisarze i poeci spędzali wiele godzin przy kawiarnianych stolikach w słynnej cukierni Lourse. Wszystko to sprawiało, że nad hotelem unosił się artystyczny duch fin-de-siècle. W 1918 roku Hotel Europejski był świadkiem odzyskania niepodległości przez Polskę, jest również świadkiem obchodów 100. rocznicy tego wydarzenia.

Oferta specjalna z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości:

 • Minimum 2 noce w czasie weekendu (piątek-niedziela)
 • Śniadanie dla dwóch osób w restauracji Europejski Grill
 • 20% zniżki na zabiegi w Raffles Spa
 • Ciastko z okazji Dnia Niepodległości z cukierni Lourse Warszawa

Oferta jest ograniczona czasowo i obejmuje rezerwacje dokonane od 1 października do 11 listopada br., na pobyt od 15 października do 30 listopada 2018. Specjalne ceny promocyjne zaczynają się od 975 zł za nocleg ze śniadaniem.

Rezerwacje przyjmowane są pod numerem telefonu 22 255 95 00 bądź adresem e-mail: bookus.warsaw@raffles.com z hasłem: „100 lat niepodległości”.

By uczcić ten szczególny w tym roku Dzień Niepodległości, Szef Cukierni Dawid Makurat stworzył słodkie niespodzianki, dostępne w hotelowej cukierni Lourse Warszawa wyłącznie w listopadzie. Niepodległościowa eklerka, w biało-czerwonej kolorystyce nawiązującej do polskiej flagi, zachwyca nie tylko wyglądem, ale także
nadzieniem. Delikatne ciasto kryje w sobie crémeux żurawinowe, żurawinową konfiturę oraz krem chantilly z wanilią z Madagaskaru. Dla miłośników czekoladek przygotowano zaś biało-czerwone praliny z żurawiną i mleczną czekoladą.

Zobacz galerię dołączoną do artykułu

Informacja prasowa
Redakcja Biznes Hotel

Skontaktuj 
się z autorem:

Co otrzymasz po podaniu adresu e-mail?

 • dostęp do wszystkich treści na stronie biznes-hotel.pl,
 • cotygodniową porcję newsów i inspiracji, czyli newsletter Biznes Hotel
 • informacje o wydarzeniach organizowanych przez Biznes Hotel,

Dziękujemy za docenienie!

Administratorem Twoich danych osobowych jest Forum Media Polska spółka z o.o., ul. Polska 13, 60-595 Poznań (dalej: My). Będziemy przetwarzać powyższe dane w celach marketingowych. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody na komunikację z naszej strony w każdym czasie. Możesz to łatwo uczynić, dzwoniąc na 61 66 55 800 lub poprzez przesłanie maila na adres: bok@forum-media.pl.

Zgadzam się na kontakt ze strony wydawnictwa Forum Media Polska sp. z o.o. drogą elektroniczną i telefoniczną w celach marketingowych, w szczególności w celu przedstawiania sprofilowanej oferty produktów i usług wydawnictwa lub jego partnerów.

Piszą 
dla nas:
2014 @ FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
Zdjęcia udostępnia fotolia.pl