Biznes Hotel
KATEGORIE
III Ogólnopolski Kongres Menedżerów i Właścicieli Hoteli i Obiektów Hotelowych - video relacja
Pobierz darmowe raporty
 • Raport rynek konferencyjny 2016
  Format: pdf -
  Pobierz plik
 • Raport Obiektów Konferencyjnych w Polsce 2015
  Format: pdf -
  Pobierz plik
 • Raport ActiveMobi: gotowość małych i średnich firm na klienta mobilnego
  Format: pdf - 3,5 MB
  Pobierz plik
Pokaż więcej raportów

"Biznes Hotel" wzorem dla studentów poznańskiego uniwersytetu

"Biznes Hotel" wzorem dla studentów poznańskiego uniwersytetu

Specyfika pisma branżowego, praca w redakcji, popularne formy tekstów promocyjnych. O tym oraz o wielu innych aspektach pracy dziennikarza branżowego mogli usłyszeń studenci filologii polskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu podczas spotkania z Beatą Anną Święcicką, dziennikarką magazynu "Biznes Hotel". Za materiał wzorcowy do nauki posłużył oczywiście magazyn "Biznes Hotel".

Przyszli adepci dziennikarstwa w ramach marcowych zajęć na specjalności dziennikarstwo i PR gościli w progach Collegium Maius Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Beatę Annę Święcicką, dziennikarkę, publicystkę, specjalistkę ds. public relations i komunikacji (nota bene absolwentkę tego samego kierunku na poznańskim uniwersytecie).

Gość rozpoczął zajęcia intrygującymi słowami: – Kiedy ktoś pyta mnie, czym się zajmuję, odpowiadam, że jestem rzemieślnikiem słowa. W mojej pracy ważna jest przede wszystkim komunikacja oraz wiedza z zakresu dziennikarstwa. Studia filologiczne pozwoliły mi w dużym stopniu pozyskać warsztat, który wykorzystuję do dziś.

Po krótkim wstępie studentów pochłonęły ćwiczenia praktyczne. Uczestnicy zajęć chętnie odpowiadali na zadawane pytania. Niektórzy nawiązywali również do swoich dotychczasowych doświadczeń zawodowych. Jak się okazało, wielu przyszłych filologów miało już do czynienia z pismami branżowymi oraz z tekstami promocyjnymi.

fot. Joanna Smól

Klaudia Sokół
UAM

Studentka ostatniego roku filologii polskiej (specjalność dziennikarstwo i PR) na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pierwsze redaktorskie szlify otrzymała w inowrocławskim Radiu GRA. Publikowała na łamach Gazety Pomorskiej i portalu Regiodom.pl. Na co dzień pracuje w poznańskiej agencji reklamowej Pro Estate Solution zajmując się m.in. copywritingiem. Jej zainteresowania oscylują wokół tematów związanych z nowymi mediami, fotografią i dziennikarstwem lifestylowym.

Skontaktuj 
się z autorem:

Co otrzymasz po podaniu adresu e-mail?

 • dostęp do wszystkich treści na stronie biznes-hotel.pl,
 • cotygodniową porcję newsów i inspiracji, czyli newsletter Biznes Hotel
 • informacje o wydarzeniach organizowanych przez Biznes Hotel,

Dziękujemy za docenienie!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych więcej...przez firmę FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, ul. Polska 13 w celach marketingowych, w szczególności na otrzymywanie informacji handlowych pochodzących od FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o. oraz jego kontrahentów drogą elektroniczną na adres e-mail podany w formularzu zgłoszeniowym.

Tagi: #aktualności

Przeczytaj także:

Piszą 
dla nas:
2014 @ FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
Zdjęcia udostępnia fotolia.pl