Biznes Hotel
KATEGORIE
V Ogólnopolski Kongres Menedżerów i Właścicieli Hoteli i Obiektów Hotelowych - video relacja
Pobierz darmowe raporty
 • Rynek obiektów konferencyjnych w Polsce w 2018 r.
  Format: pdf - 347,99 KB
  Pobierz plik
 • Raport rynek konferencyjny 2016
  Format: pdf -
  Pobierz plik
 • Raport Obiektów Konferencyjnych w Polsce 2015
  Format: pdf -
  Pobierz plik
Pokaż więcej raportów

"Biznes Hotel" wzorem dla studentów poznańskiego uniwersytetu

"Biznes Hotel" wzorem dla studentów poznańskiego uniwersytetu

Specyfika pisma branżowego, praca w redakcji, popularne formy tekstów promocyjnych. O tym oraz o wielu innych aspektach pracy dziennikarza branżowego mogli usłyszeń studenci filologii polskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu podczas spotkania z Beatą Anną Święcicką, dziennikarką magazynu "Biznes Hotel". Za materiał wzorcowy do nauki posłużył oczywiście magazyn "Biznes Hotel".

Przyszli adepci dziennikarstwa w ramach marcowych zajęć na specjalności dziennikarstwo i PR gościli w progach Collegium Maius Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Beatę Annę Święcicką, dziennikarkę, publicystkę, specjalistkę ds. public relations i komunikacji (nota bene absolwentkę tego samego kierunku na poznańskim uniwersytecie).

Gość rozpoczął zajęcia intrygującymi słowami: – Kiedy ktoś pyta mnie, czym się zajmuję, odpowiadam, że jestem rzemieślnikiem słowa. W mojej pracy ważna jest przede wszystkim komunikacja oraz wiedza z zakresu dziennikarstwa. Studia filologiczne pozwoliły mi w dużym stopniu pozyskać warsztat, który wykorzystuję do dziś.

Po krótkim wstępie studentów pochłonęły ćwiczenia praktyczne. Uczestnicy zajęć chętnie odpowiadali na zadawane pytania. Niektórzy nawiązywali również do swoich dotychczasowych doświadczeń zawodowych. Jak się okazało, wielu przyszłych filologów miało już do czynienia z pismami branżowymi oraz z tekstami promocyjnymi.

fot. Joanna Smól

Klaudia Sokół
UAM

Studentka ostatniego roku filologii polskiej (specjalność dziennikarstwo i PR) na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pierwsze redaktorskie szlify otrzymała w inowrocławskim Radiu GRA. Publikowała na łamach Gazety Pomorskiej i portalu Regiodom.pl. Na co dzień pracuje w poznańskiej agencji reklamowej Pro Estate Solution zajmując się m.in. copywritingiem. Jej zainteresowania oscylują wokół tematów związanych z nowymi mediami, fotografią i dziennikarstwem lifestylowym.

Skontaktuj 
się z autorem:

Co otrzymasz po podaniu adresu e-mail?

 • dostęp do wszystkich treści na stronie biznes-hotel.pl,
 • cotygodniową porcję newsów i inspiracji, czyli newsletter Biznes Hotel
 • informacje o wydarzeniach organizowanych przez Biznes Hotel,

Dziękujemy za docenienie!

Administratorem Twoich danych osobowych jest Forum Media Polska spółka z o.o., ul. Polska 13, 60-595 Poznań (dalej: My). Będziemy przetwarzać powyższe dane w celach marketingowych. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody na komunikację z naszej strony w każdym czasie. Możesz to łatwo uczynić, dzwoniąc na 61 66 55 800 lub poprzez przesłanie maila na adres: bok@forum-media.pl.

Zgadzam się na kontakt ze strony wydawnictwa Forum Media Polska sp. z o.o. drogą elektroniczną i telefoniczną w celach marketingowych, w szczególności w celu przedstawiania sprofilowanej oferty produktów i usług wydawnictwa lub jego partnerów.

Tagi: #aktualności

Przeczytaj także:

Piszą 
dla nas:
2014 @ FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
Zdjęcia udostępnia fotolia.pl