Biznes Hotel
KATEGORIE
V Ogólnopolski Kongres Menedżerów i Właścicieli Hoteli i Obiektów Hotelowych - video relacja
Pobierz darmowe raporty
 • Rynek obiektów konferencyjnych w Polsce w 2018 r.
  Format: pdf - 347,99 KB
  Pobierz plik
 • Raport rynek konferencyjny 2016
  Format: pdf -
  Pobierz plik
 • Raport Obiektów Konferencyjnych w Polsce 2015
  Format: pdf -
  Pobierz plik
Pokaż więcej raportów

Accor podpisał "Women's Empowerment Principles" (WEPs)

Accor podpisał "Women's Empowerment Principles" (WEPs)

Grupa Accor jest sygnatariuszem "Women's Empowerment Principles - WEPs", programu Organizacji Narodów Zjednoczonych mającego na celu wzmocnienie pozycji kobiet.

Program ten zainicjowany przez UN Women (ONZ Kobiety) i UN Global Compact określa siedem zasad wzmacniających pozycję kobiet w miejscu pracy, na rynku pracy i w społeczności:

 • Zasada nr 1: Ustanowienie wysokiego poziomu korporacyjnego przywództwa na rzecz równości płci
 • Zasada nr 2: Traktowanie wszystkich kobiet i mężczyzn w sposób sprawiedliwy w pracy - poszanowanie i wspieranie praw człowieka i niedyskryminacji
 • Zasada nr 3: Zapewnienie zdrowia, bezpieczeństwa i dobrostanu wszystkich zatrudnionych kobiet i mężczyzn
 • Zasada nr 4: Promowanie edukacji, szkoleń i rozwoju zawodowego dla kobiet
 • Zasada nr 5: Wdrożenie praktyk w zakresie rozwoju przedsiębiorstwa, łańcucha dostaw i marketingu, które wzmacniają pozycję kobiet
 • Zasada nr 6: Promowanie równości poprzez inicjatywy społeczne i ich wspieranie  
 • Zasada nr 7: Mierzenie i publiczne informowanie o postępach w osiąganiu równości płci

Stosując ww. zasady, Grupa  Accor podkreśla swoje poszanowanie dla zasad różnorodności i równości płci na poziomie międzynarodowym.

Sébastien Bazin, Prezes i Dyrektor Generalny Grupy Accor oświadczył: “Podpisując Zasady Wzmocnienia Pozycji Kobiet, Grupa Accor ponownie przypomina o swoim zaangażowaniu w zwalczanie stereotypów i zachęca do zwiększenia udziału kobiet w obejmowaniu stanowisk decyzyjnych. Jestem przekonany, że różnorodność jest wartością stymulującą  innowacyjność i efektywność naszych zespołów. Wszyscy na tym skorzystamy”.

Podejście to obrazuje utworzona dwa lata temu „Women at Accor Generation” (WAAG) – międzynarodowa sieć kobiet zatrudnionych w  Grupie, która ma na celu wspieranie rozwoju osobistego i zawodowego kobiet zatrudnionych w hotelach i siedzibach spółek należących do Accor. Sieć WAAG zrzesza ponad 2 500 kobiet na całym świecie, promuje w szczególności programy w zakresie mentoringu, dialogu dotyczącego modelowych ról i ścieżek kariery oraz poszukuje możliwości współpracy  z innymi sieciami i organizacjami o podobnym profilu.

źródło: informacja prasowa

Krzysztof Kogut
Redakcja Biznes Hotel

Skontaktuj 
się z autorem:

Co otrzymasz po podaniu adresu e-mail?

 • dostęp do wszystkich treści na stronie biznes-hotel.pl,
 • cotygodniową porcję newsów i inspiracji, czyli newsletter Biznes Hotel
 • informacje o wydarzeniach organizowanych przez Biznes Hotel,

Dziękujemy za docenienie!

Administratorem Twoich danych osobowych jest Forum Media Polska spółka z o.o., ul. Polska 13, 60-595 Poznań (dalej: My). Będziemy przetwarzać powyższe dane w celach marketingowych. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody na komunikację z naszej strony w każdym czasie. Możesz to łatwo uczynić, dzwoniąc na 61 66 55 800 lub poprzez przesłanie maila na adres: bok@forum-media.pl.

Zgadzam się na kontakt ze strony wydawnictwa Forum Media Polska sp. z o.o. drogą elektroniczną i telefoniczną w celach marketingowych, w szczególności w celu przedstawiania sprofilowanej oferty produktów i usług wydawnictwa lub jego partnerów.

Tagi: #aktualności

Przeczytaj także:

Piszą 
dla nas:
2014 @ FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
Zdjęcia udostępnia fotolia.pl