Biznes Hotel
KATEGORIE
V Ogólnopolski Kongres Menedżerów i Właścicieli Hoteli i Obiektów Hotelowych - video relacja
Pobierz darmowe raporty
 • Rynek obiektów konferencyjnych w Polsce w 2018 r.
  Format: pdf - 347,99 KB
  Pobierz plik
 • Raport rynek konferencyjny 2016
  Format: pdf -
  Pobierz plik
 • Raport Obiektów Konferencyjnych w Polsce 2015
  Format: pdf -
  Pobierz plik
Pokaż więcej raportów

Nowy sondaż marki Tork

Nowy sondaż marki Tork

Ekscentryczny właściciel lub szef kuchni zwiększa atrakcyjność restauracji - uważa 66% gości restauracji typu fast casual. Marka Tork przedstawia wyniki sondażu szukającego odpowiedzi na pytanie, jak właściciele restauracji mogą rozwinąć swój biznes.

Właściciele niezależnych lokali i małych restauracji sieciowych zawsze mieli wiele ról do odegrania w codziennym prowadzeniu interesu, od bycia szefem kuchni do zarządzania lokalem. Dziś mierzą się z kolejnym wyzwaniem: wzrastającą potrzebą kontaktu z klientami w konkurencyjnej wirtualnej przestrzeni. By wesprzeć właścicieli w tym zadaniu, marka Tork zleciła przeprowadzenie sondażu,  aby określić typy rozwiązań marketingowych, które mogą pomóc restauracjom w zwiększeniu przychodów. Teraz, dzięki udoskonalonemu narzędziu do własnoręcznego marketingu cyfrowego Tork Xpressnap®, przekazy te można tworzyć i promować – zarówno stacjonarnie jak i online – za pomocą paru kliknięć.

Wiodąca światowa marka rozwiązań higienicznych Tork, zleciła przeprowadzenie sondażu wśród ponad 8000 gości europejskich restauracji, by określić czynniki pomocne właścicielom lokali w zwiększeniu liczby wizyt, pozyskaniu stałych klientów oraz powiększeniu dochodów.

– Wiemy, że 57% gości podoba się, gdy restauracja promuje swoje oferty w mediach społecznościowych. Przy ogromie obowiązków spoczywających na właścicielach, działania marketingowe schodzą na drugi plan. Dostarczając właściwych informacji i narzędzi, system Tork Xpressnap® pomaga klientom tworzyć oraz rozpowszechniać materiały promocyjne szybko i wydajnie – mówi Bénédicte de Croon, European Tabletop Director w Tork.

Media społecznościowe niczym „marketing szeptany”

Wyniki sondażu wyraźnie pokazują, że silna obecność w serwisach społecznościowych, prezentowanie wyjątkowych i osobliwych informacji o restauracji są podstawą udanego marketingu. Poniższe podsumowanie prezentuje główne wnioski z wyników badania i to, w jaki sposób mogą one pomóc w radzeniu sobie z typowymi wyzwaniami branży.

 1. Zwiększenie liczby wizyt: aktywna obecność w serwisach społecznościowych przyciąga nowych klientów:
 • 78% gości restauracji typu fast casual śledzi treści związane z restauracjami w mediach społecznościowych, takie jak konta sławnych szefów kuchni lub miejscowych lokali
 • 49% gości chętnie spędza czas na portalach społecznościowych poznając nowe restauracje do odwiedzenia
 1. Podwyższanie rachunków: najcenniejsza przestrzeń reklamowa może znajdować się w Twojej restauracji:
 • 40% ankietowanych twierdzi, że promocje zwiększają szansę, że goście wydadzą więcej
 • 21% gości restauracji typu fast casual oraz szybkiej obsługi zgadza się, że zachęcająca wiadomość promocyjna na stoliku zwiększyłaby prawdopodobieństwo, że wydadzą więcej pieniędzy
 1. Pozyskanie stałych klientów: wyjątkowe i osobiste podejście do klientów może zachęcić ich do ponownej wizyty w lokalu:
 • 69% gości restauracji typu fast casual twierdzi, że oryginalny koncepcja miejsca ma znaczenie przy podejmowaniu decyzji o powrocie do restauracji
 • 62% zgadza się, że indywidualne podejście do klienta zwiększa szansę na jego ponowną wizytę w lokalu

Nowe narzędzie cyfrowe marki Tork pomaga restauracjom promować swój przekaz zarówno w lokalu jak i w internecine. Dzięki Xpressnap® właściciele restauracji mogą tworzyć autorskie materiały promocyjne za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Wyjątkową wiadomość można potem natychmiast udostępniać na portalach społecznościowych lub wydrukować i umieścić w panelu reklamowym Ad-a-Glance dozownika, zmieniając go w stacjonarny mały baner reklamowy.

Wskazówki do samodzielnego stworzenia reklamy:

 • Stwórz oryginalną, spersonalizowaną wiadomość: użyj narzędzia Xpressnap®, by opowiedzieć swoją historię.
 • Pokaż charakter: klienci doceniają ekscentrycznych szefów kuchni - pozwól im komunikować się
  z klientami i zbuduj wokół nich swoją kampanię reklamową na portalach społecznościowych.
 • Niech jedzenie przemówi: kuszące zdjęcie w panelu reklamowym na stoliku może skłonić gości do wydania większych sum, niż planowali. Użyj panelu Ad-a-Glance w dozownikach Tork Xpressnap®, by zademonstrować najlepsze pozycje z menu i zachęcić klientów do ich zamówienia.

O sondażu:

 • Tork zlecił przeprowadzenie sondażu niezależnej firmie United Minds. Został on przeprowadzony przy wykorzystaniu panelu internetowego zarządzanego przez dostarczyciela panelu, CINT.
 • Grupą badawczą było 8289 Europejczyków w wieku 18-60 lat, którzy jedli w restauracji co najmniej raz w przeciągu poprzedniego miesiąca i wypełnili ankietę.
 • Sondaż przeprowadzono w dniach od 10 listopada 2017 do 13 grudnia 2017.

Informacja prasowa
Redakcja Biznes Hotel

Skontaktuj 
się z autorem:

Co otrzymasz po podaniu adresu e-mail?

 • dostęp do wszystkich treści na stronie biznes-hotel.pl,
 • cotygodniową porcję newsów i inspiracji, czyli newsletter Biznes Hotel
 • informacje o wydarzeniach organizowanych przez Biznes Hotel,

Dziękujemy za docenienie!

Administratorem Twoich danych osobowych jest Forum Media Polska spółka z o.o., ul. Polska 13, 60-595 Poznań (dalej: My). Będziemy przetwarzać powyższe dane w celach marketingowych. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody na komunikację z naszej strony w każdym czasie. Możesz to łatwo uczynić, dzwoniąc na 61 66 55 800 lub poprzez przesłanie maila na adres: bok@forum-media.pl.

Zgadzam się na kontakt ze strony wydawnictwa Forum Media Polska sp. z o.o. drogą elektroniczną i telefoniczną w celach marketingowych, w szczególności w celu przedstawiania sprofilowanej oferty produktów i usług wydawnictwa lub jego partnerów.

Piszą 
dla nas:
2014 @ FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
Zdjęcia udostępnia fotolia.pl