Jeśli ten rok ma należeć do fioletu, to Muraspec jest na niego przygotowany

Czy fioletowy zagości we wnętrzach? Czy spodoba się projektantom i co najważniejsze klientom? Odpowiedź na to pytania będzie możliwa dopiero za rok. To co teraz mogą zrobić producenci, to zaproponować fiolet w produktach do aranżacji wnętrz. Muraspec proponuje w fioletowym wykończeniu zarówno tapety, tkaniny obiciowe, panele Impresssions, folia Rowlux, a nawet okładkę katalogu.

2018-01-30 09:54:23

Jeśli spojrzeć na fiolet przez pryzmat znaczenia symbolicznego, to jest to kolor wyjątkowy. Barwa fioletowa dość rzadko występuje w naturze, a ponadto w wielu kulturach jest to kolor związany z duchowością, tajemnicą, magią, a często również z żałobą.

Zdaniem specjalistów Pantone zajmujących się standaryzacją kolorów, wybrany odcień, którym jest 18-3838 Ultra Violet, symbolizuje indywidualność i duchowość. Jeśli Pantone nie kreuje kolorystycznych trendów, tylko z nich wynika, to wybór fioletu oznacza, że właśnie tych cech najbardziej brakuje we współczesnym świecie. Również w tej jego części związanej z projektowaniem.

W ofercie Muraspec jest kilka grup produktowych, gdzie warto fioletu poszukać. Odcień najbardziej zbliżony do wzorcowego 18-3838 Ultra Violet można znaleźć w gamie paneli dekoracyjnych Muraspec. Panele w tym kolorze już jakiś czas temu zostały użyte w jednym z pokoi w hotelu Holiday Inn w Paryżu. Fioletowe płaszczyzny wypełniają całą ścianę za łóżkiem stając się swoistym eyecatcher w tym wnętrzu. W pozostałych pokojach w tym hotelu również zostały użyte panele Muraspec tylko w innych kolorach, np. żółtym i turkusowym.

Głęboko rzeźbione laminowane panele MDF są atrakcyjną ozdobą ścian, zwłaszcza w obiektach takich jak hotele, biura czy restauracje. Są wyrazistą dekoracją przy pomocy której w prosty sposób można podkreślić charakter wnętrza. Panele oferowane są w asortymencie ponad 30 wzorów.

Całkiem sporo fioletu jest również w gamie tapet Muraspec i to w różnych odsłonach kolorystycznych. Od połyskliwej Solaris Flare do złudzenia przypominającej kostki mozaiki, przez jednolitą elegancką okładzinę Avignon z tkaninową fakturą, po wzornicze wariacje z fioletem w roli głównej takie jak Paradise Lucia czy Fortuna.

Fiolet obecny jest także w asortymencie tkanin obiciowych marki Skopos, która od niedawna jest częścią firmy Muraspec. W gamie tapicerek do wyboru mamy jednolitą, grubo tkaną Dalę, aksamitną bakłażanową Tahoe, albo materiał z geometrycznym wzorem o nazwie Gracia. Wysokie walory użytkowe materiałów obiciowych Skopos sprawiają, że materiały brytyjskiego producenta świetnie sprawdzają się w obiektach użyteczności publicznej. Są trwałe jeśli chodzi o ścieranie, a dzięki wzmocnieniu Trevira tekstylia są odporne na ogień i zniszczenie spowodowane zużyciem.

Jest początek 2018 roku i fioletu we wnętrzach nie mamy jeszcze zbyt wiele. Wszystko jednak może się zmienić, również dzięki propozycjom Muraspec. Tym bardziej, że fiolet świetnie współgra z bielą i szarością – kolorami, które przez ostatnie lata chętnie były  wykorzystywane w aranżacji wnętrz. 

GALERIA

ZNAJDŹ NAS: