Biznes Hotel
KATEGORIE
V Ogólnopolski Kongres Menedżerów i Właścicieli Hoteli i Obiektów Hotelowych - video relacja
Pobierz darmowe raporty
 • Rynek obiektów konferencyjnych w Polsce w 2018 r.
  Format: pdf - 347,99 KB
  Pobierz plik
 • Raport rynek konferencyjny 2016
  Format: pdf -
  Pobierz plik
 • Raport Obiektów Konferencyjnych w Polsce 2015
  Format: pdf -
  Pobierz plik
Pokaż więcej raportów

IHG podpisało dziesiątą umowę w Europie Środkowo-Wschodniej

IHG podpisało dziesiątą umowę w Europie Środkowo-Wschodniej

Hotele Crowne Plaza oraz Holiday Inn Express powstaną w kompleksie The Warsaw HUB dzięki współpracy z Ghelamco. To pierwsza w Polsce podwójna inwestycja hotelowa IHG. Hotele zaoferują łącznie 430 pokoi. To największy kompleks IHG w Polsce.

IHG® (InterContinental Hotels Group), jeden z liderów światowego rynku hotelarskiego podpisał 28 października w Warszawie dziesiątą już umowę inwestycyjną w Europie Środkowo-Wschodniej. Partnerem inwestycji jest Ghelamco. Hotel Crowne Plaza będzie pierwszym obiektem tej marki w Polsce. Zostanie wybudowany obok innego hotelu IHG, Holiday Inn Express. Oba znajdą się w kompleksie The Warsaw HUB To pierwsza tego typu podwójna inwestycja hotelowa IHG w Polsce. Oba hotele łącznie zaoferują gościom 430 pokoi, dzięki czemu inwestycja będzie największym obiektem hotelowym IHG w Polsce. IHG będzie samodzielnie zarządzać obu obiektami.

Inwestycja zlokalizowana będzie w The Warsaw HUB, w doskonale skomunikowanym sercu Warszawy, niedaleko Muzeum Powstania Warszawskiego i Placu Europejskiego, tuż przy stacji metra Rondo Daszyńskiego. Czterogwiazdkowy, 212 pokojowy hotel Crowne Plaza zajmie piętra od 11. do 21. The Warsaw HUB. W hotelu znajdzie się taras widokowy i Sky Bar. Przestrzenie wspólne zajmą ponad 2 tys. m kw. Wśród nich znajdą się: miejsca spotkań, siłownia, spa i restauracja o powierzchni niemal 900 m kw.

218-pokojowy hotel Holiday Inn Express Warsaw Hub zajmie piętra od 3. do 10. kompleksu The Warsaw HUB. Pokoje hotelowe zostaną urządzone zgodnie z zasadami Holiday Inn Express Next Generation design. Do dyspozycji gości będzie restauracja o powierzchni 250 m kw. na piętrze trzecim. Serwowane będzie w nim m.in. firmowe śniadanie Express Start breakfast, które wliczone będzie w cenę pobytu.

Od początku 2017 r. IHG podpisało w całej Europie Środkowo-Wschodniej 10 umów inwestycyjnych, co jest rekordem grupy. Połowa tych inwestycji jest zlokalizowana w Warszawie. Wśród nich są takie hotele jak: Holiday Inn Warszawa Mokotów, Holiday Inn Express Warszawa Mokotów oraz Staybridge Suites Warszawa Ursynów – pierwszy w Polsce hotel IHG oferujący usługi typu „pobytu przedłużonego”.

- Z przyjemnością realizujemy partnerstwo z Ghelamco, dzięki któremu na rynku pojawi się pierwszy w Polsce hotel marki Crowne Plaza oraz pierwszy podwójny kompleks hotelowy IHG. Dzięki tej inwestycji liczba pokoi w pipeline inwestycyjnym IHG w Polsce przekroczy 2000. Europa Środkowo-Wschodnia jest jednym z najatrakcyjniejszych na świecie celów podróży zarówno biznesowych i turystyki, a popyt na usługi hotelowe w regionie rośnie. Zarówno my, jak i nasi partnerzy, dostrzegamy w regionie ogromny potencjał inwestycyjny - powiedział Miguel Martins, Director, Development Poland, IHG.

Obecnie w Polsce działa dziewięć hoteli IHG oferujących łącznie 1459 pokoi. W budowie lub fazie przygotowawczej jest kolejnych 10 hoteli (2101 pokoi).

Zobacz galerię dołączoną do artykułu

Informacja prasowa
Redakcja Biznes Hotel

Skontaktuj 
się z autorem:

Co otrzymasz po podaniu adresu e-mail?

 • dostęp do wszystkich treści na stronie biznes-hotel.pl,
 • cotygodniową porcję newsów i inspiracji, czyli newsletter Biznes Hotel
 • informacje o wydarzeniach organizowanych przez Biznes Hotel,

Dziękujemy za docenienie!

Administratorem Twoich danych osobowych jest Forum Media Polska spółka z o.o., ul. Polska 13, 60-595 Poznań (dalej: My). Będziemy przetwarzać powyższe dane w celach marketingowych. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody na komunikację z naszej strony w każdym czasie. Możesz to łatwo uczynić, dzwoniąc na 61 66 55 800 lub poprzez przesłanie maila na adres: bok@forum-media.pl.

Zgadzam się na kontakt ze strony wydawnictwa Forum Media Polska sp. z o.o. drogą elektroniczną i telefoniczną w celach marketingowych, w szczególności w celu przedstawiania sprofilowanej oferty produktów i usług wydawnictwa lub jego partnerów.

Piszą 
dla nas:
2014 @ FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
Zdjęcia udostępnia fotolia.pl