Biznes Hotel
KATEGORIE
III Ogólnopolski Kongres Menedżerów i Właścicieli Hoteli i Obiektów Hotelowych - video relacja
Pobierz darmowe raporty
 • Raport rynek konferencyjny 2016
  Format: pdf -
  Pobierz plik
 • Raport Obiektów Konferencyjnych w Polsce 2015
  Format: pdf -
  Pobierz plik
 • Raport ActiveMobi: gotowość małych i średnich firm na klienta mobilnego
  Format: pdf - 3,5 MB
  Pobierz plik
Pokaż więcej raportów

Kalkulator SME - pierwszy krok na drodze do optymalizacji kosztów za energię elektryczną w Twoim hotelu

Koszty za energię elektryczną w hotelach potrafią znacząco obciążyć ich budżet. Obiekty coraz częściej rozważają więc podjęcie inwestycji, których celem jest obniżenie ich kosztów eksploatacyjnych. Zamiast zaczynać z "wysokiego C" warto postawić na proste rozwiązania i dokonać wstępnej oceny energetycznej obiektu samodzielnie. Z pomocą w tym względzie przychodzi nam innowacyjne narzędzie - Kalkulator SME.

Narodowa Agencja Poszanowania Energii S.A. wspólnie z Fundacją Poszanowania Energii oraz Konfederacją Pracodawców LEWIATAN realizuje obecnie projekt, współfinansowany z środków unijnych, pod nazwą "SME Energy Checkup". Jego cel stanowi określenie poziomów oszczędności energii możliwych do osiągnięcia w małych i średnich przedsiębiorstwach (MŚP) w branży gastronomicznej, hotelach, obiektach handlowych i biurach.

Projekt ma za zadanie pomóc właścicielowi przedsiębiorstwa odpowiedzieć na pytanie, jakie działania może i powinien pojąć w swoim przedsiębiorstwie, aby obniżyć zużycie energii, a tym samym zmniejszyć koszty jego funkcjonowania.

Opracowany w ramach projektu Kalkulator SME pozwala łatwo porównać zużycie energii w danym przedsiębiorstwie z podobnymi przedsiębiorstwami reprezentującymi tę samą branżę. Jest on na tyle przyjazny dla użytkownika, że taką ocenę (skan) można wykonać samodzielnie, bez konieczności korzystania z często drogich usług konsultantów.

W opracowanym po wykonaniu oceny raporcie właściciel oprócz informacji dotyczącej poziomu zużycia energii w podziale na poszczególne kierunki zużycia (m.in. ogrzewanie, ciepła woda, oświetlenie, wentylacja wyposażenie biura. kuchni) dostaje również informacje, jakie działania w jego przedsiębiorstwie mogą być zrealizowane (zarówno inwestycyjne, jak i w sferze zachowań), gdzie szukać wiarygodnych dostawców usług i sprzętu, ile takie działania mogą kosztować i jakiego efektu można sie spodziewać po ich wdrożeniu.

Kalkulator jest dostępny bezpłatnie on-line i wymaga tylko zarejestrowania się na stronie projektu www.energychekup.eu.

Dalsza część tego artykułu jest dostępna bezpłatnie dla czytelników biznes-hotel.pl, którzy pozostawili swój adres e-mail.

Aby uzyskać dostęp do newslettera i wszystkich treści w serwisie, wpisz poniżej swój adres e-mail:


Co otrzymasz po podaniu adresu e-mail?

 • dostęp do wszystkich treści na stronie biznes-hotel.pl,
 • cotygodniową porcję newsów i inspiracji, czyli newsletter Biznes Hotel,
 • informacje o wydarzeniach organizowanych przez Biznes Hotel.

Dziękujemy za docenienie!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych więcej...przez firmę FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, ul. Polska 13 w celach marketingowych, w szczególności na otrzymywanie informacji handlowych pochodzących od FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o. oraz jego kontrahentów drogą elektroniczną na adres e-mail podany w formularzu zgłoszeniowym.

Piszą 
dla nas:
2014 @ FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
Zdjęcia udostępnia fotolia.pl