Biznes Hotel
KATEGORIE
III Ogólnopolski Kongres Menedżerów i Właścicieli Hoteli i Obiektów Hotelowych - video relacja
Pobierz darmowe raporty
 • Raport rynek konferencyjny 2016
  Format: pdf -
  Pobierz plik
 • Raport Obiektów Konferencyjnych w Polsce 2015
  Format: pdf -
  Pobierz plik
 • Raport ActiveMobi: gotowość małych i średnich firm na klienta mobilnego
  Format: pdf - 3,5 MB
  Pobierz plik
Pokaż więcej raportów

We wnętrzu hotelu liczy się przede wszystkim harmonia [wywiad]

We wnętrzu hotelu liczy się przede wszystkim harmonia [wywiad]

Podczas swoich podróży odwiedziła dziesiątki zagranicznych hoteli. Z wykształcenia jest architektem specjalizującym się w projektowaniu luksusowych budynków i wnętrz. Przemyśleniami na temat wnętrz w hotelach i tego, jak warto współpracować z projektantem dzieli się Patrycja Zaczyńska.

Podczas swoich podróży odwiedziła dziesiątki zagranicznych hoteli. Z wykształcenia jest architektem specjalizującym się w projektowaniu luksusowych budynków i wnętrz. Jej  międzynarodowa pracownia ADP ARCH LTD tworzyła projekt koncepcyjny wnętrz w jednym z najgłośniejszych obiektów ostatnich lat – w apartamentowcu Złota 44 autorstwa Daniela Libeskinda – oraz wiele innych projektów w Europie. Patrycja Zaczyńska dzieli się z nami swoimi przemyśleniami na temat wnętrz w hotelach i tego, jak warto współpracować z projektantem.

Artykuł pochodzi z magazynu BiznesHotel - maj/czerwiec 2014

Rozmawia Krzysztof Kogut

– Czy polski rynek nadąża za światowymi trendami, jeśli chodzi o architekturę?

– Niekoniecznie, jeśli mówimy o architekturze wnętrz, natomiast w przypadku architektury jako bryły obiektu, to widzę tutaj znaczną poprawę. Polscy architekci częściej korzystają ze światowych wzorców i jest to coraz bardziej zauważalne. Wielu osobom może się wydawać, że projektowanie wnętrz budynków jest prostsze niż tworzenie większych form, a moim zdaniem jest zupełnie odwrotnie. 

Trudność wynika głównie z bliskiego kontaktu użytkowników z wykończeniami wnętrz. Bardzo ważne jest przywiązywanie znaczącej uwagi do detali, z którymi goście mają bezpośrednią styczność. Tutaj nie ma miejsca na kompromisy, zwłaszcza jeśli chodzi o ekskluzywne wnętrza. Szczególnej dbałości wymaga dobór materiałów, wykonawstwo, jak i sama koncepcja projektu.

– O czym powinni pamiętać hotelarze i inwestorzy współpracujący z architektem wnętrz?

Dalsza część tego artykułu jest dostępna bezpłatnie dla czytelników biznes-hotel.pl, którzy pozostawili swój adres e-mail.

Aby uzyskać dostęp do newslettera i wszystkich treści w serwisie, wpisz poniżej swój adres e-mail:


Co otrzymasz po podaniu adresu e-mail?

 • dostęp do wszystkich treści na stronie biznes-hotel.pl,
 • cotygodniową porcję newsów i inspiracji, czyli newsletter Biznes Hotel,
 • informacje o wydarzeniach organizowanych przez Biznes Hotel.

Dziękujemy za docenienie!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych więcej...przez firmę FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, ul. Polska 13 w celach marketingowych, w szczególności na otrzymywanie informacji handlowych pochodzących od FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o. oraz jego kontrahentów drogą elektroniczną na adres e-mail podany w formularzu zgłoszeniowym.

Krzysztof Kogut
Redakcja Biznes Hotel

Skontaktuj 
się z autorem:
Piszą 
dla nas:
2014 @ FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
Zdjęcia udostępnia fotolia.pl